Recenzja komiksu Rafała Skarżyckiego „Hej, Jędrek. Szukasz guza?”

Autor: Maya Godwani

‘’Hej, Jędrek. Szukasz guza?’’ to pełna humoru opowieść o życiu pewnego dziesięciolatka. Chłopak, choć umie się grzecznie zachowywać, umie też rozrabiać. Bardzo często kłóci się z siostrą i przekomarza z rodzicami. Przed nim pojawiają są jednak poważniejsze kłopoty, w które sam się wpakuje.

Całe miasto zastanawia się, kim jest Szef Wszystkich Szefów, który sieje wielki postrach i wymyka się policji. Chłopiec bardzo chciałby go wytropić i zdemaskować. Podejrzanych osób jest wiele, ale przy żadnej z nich przypuszczenia Jędrka się nie potwierdzają. W końcu wpada na właściwy trop i jednocześnie w bardzo poważne kłopoty.

Tropienie Szefa Wszystkich Szefów to tylko jedno ze zmartwień nastolatka. Ma jeszcze dwa inne. Pierwsze to odchudzenie kolegi, nazywanego Grubym. Bohater zabiera mu jego ulubione batony i pokazuje jak się odchudzić. Lecz postępów nie widać, a chłopak jest coraz słabszy i nieszczęśliwy. Jędrek jednak się nie poddaje i dalej walczy o zdrowie przyjaciela. Toczy też boje o honor siostry, która zaczyna spotykać się z chłopakiem. Pewnie wszystko było by dobrze, gdyby pewnego dnia nastolatek nie zobaczył go z inną dziewczyną! Jędrek zastanawiał się w jaki sposób przekazać siostrze informację o zdradzie. Nie chce jej zranić, ale czuje jednocześnie, że musi ją o tym incydencie jak najszybciej poinformować.

Polecam ten komiks wszystkim, którzy chętnie przenoszą się w świat niesfornych dzieci i z zaangażowaniem rozwiązują z nimi zagadki – często nawet te kryminalne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *